Księga wizualizacji


Co to jest Podstawowa księga wizualizacji?
Podstawowa księga wizualizacji to w znacznym uproszczeniu instrukcja obsługi jak prawidłowo używać logo i innych aspektów wizualizacji firmy, takich jak m.in. kolorystyka firmowa i czcionki. Księga w szczegółowy sposób przedstawia budowę znaku (wymiary, kolorystykę, dopuszczalne i niedopuszczalne zmiany w logo), kolorystykę firmową (opis kolorów w zależności od techniki druku i innych rodzajów odwzorowań) oraz czcionki (zapewniające spójność i jednolitość graficzną identyfikacji).
Co zawiera podstawowa księga wizualizacji? Co zawiera rozbudowana księga wizualizacji?

Czy każda firma powinna posiadać księgę wizualizacji?
Każda firma pragnąca osiągnąć sukces rynkowy oraz długotrwałą stabilizację przychodów powinna posiadać księgę wizualizacji. Oczywiście innego zakresu takiej księgi będą potrzebowały wielkie firmy i korporacje działąjące na rynku krajowym lub międzynarodowym a innego firmy średnie i małe, które często działąją jedynie lokalnie lub regionalnie i mają znacznie bardziej ograniczony budżet na tego typu działanie.

Dlaczego takie ważne jest posiadanie księgi wizualizacji?
Księga wizualizacji określa zasady i warunki stosowania znaku firmowego oraz innych aspektów wizualizacji firmy (czcionki, kolorystyka, akcydensy). Dzięki temu wizerunek firmy w oczach odbiorcy (klienta) zyskuje spójność i jednolitość, a to przekłada się bezpośrednio na wrażenie ładu i profesjonalizmu firmy. Brak księgi logo może stworzyć zamieszanie w odbiorze wizerunku firmy. Nieprawidłowo i niekonsekwentnie stosowany znak to rozchwiany wizerunek samej firmy a w konsekwencji złe jej postrzeganie przez klientów. To może i najczęściej przekłada się na gorszą pozycję firmy na rynku, jej słabsze wyniki finansowe od bezpośrednich konkurentów i brak przywiązania klientów do marki.

Jakiej księgi potrzebuje moja firma?
Jeżeli firma to małe lub średnie przedsiębiorstwo, działające w większości na rynku lokalnym lub regionalnym - w takim wypadku wystarczy Państwu podstawowa księga wizualizacji Jeżeli natomiast Państwa firma to duże przedsiębiorstwo lub instytucja - ww takim wypadku niezbędna jest rozbudowana księga wizualizacji (tzw. corporate identity), zawierająca kompletne opracowanie całości identyfikacji.

Nasza przykładowa realizacja... (2,71 Mb)

Księga wizualizacji - nasze przykładowe projekty logo: 

 

 

 

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem pod
numerem telefonu 058 555 30 88 lub na adres emailowy grafika@swiatlocien.pl

Kopiowanie, używanie lub przetwarzanie zawartych tu prac bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.
Wszystkie prace są własnością Studia graficzno-reklamowego Światło.Cień.
Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto